Informacje

Policjanci sprawdzili jakie zagrożenia w 2017 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zaznaczają goście i mieszkańcy powiatu starogardzkiego. Podliczono liczbę zgłoszeń zamieszczonych na mapie przez internautów oraz zweryfikowano je pod kątem najczęściej występujących zagrożeń.

Od 1 stycznia bieżącego roku starogardzcy policjanci odnotowali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa 132 zgłoszenia z czego 80 zaznaczonych na mapie punktów dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Internauci zgłosili również  20 miejsc, w których spożywany jest nielegalnie alkohol, a 14 dotyczyło nieprawidłowości w infrastrukturze drogowej.

Takim dodatkowym sygnałem dla stróżów prawa, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony jest fakt, że w zdecydowanej większości zgłoszenia pokrywają się oraz dotyczą tych samych miejsc. Należy również zauważyć, że  wskazywane przez internautów zagrożenia pokrywają się z informacjami uzyskanymi przez miejscowych stróżów prawa w trakcie organizowanych debat społecznych z mieszkańcami.

W wyniku prowadzonej na bieżąco analizy oraz weryfikacji zamieszczonych do tej pory na mapie zgłoszeń, policjanci potwierdzili w tym roku 29 zagrożeń. Najwięcej z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Czarna Woda oraz spożywania alkoholu w miejscach zabronionych na terenie Skarszew i Starogardu Gdańskiego. Pozostałą część stanowiły nieprawidłowości w infrastrukturze drogowej w rejonie Skórcza i okolic.

W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 r. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego dotyczącego Ochrony Danych Osobowych, informujemy członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Kociewie" w Starogardzie Gdańskim.

Ochrona Danych Osobowych

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.